Otočke igre: Korčula – Sicilija 22:22 – medalja još na čekanju

PONTA DELGADA (27. svibnja) - Naši rukometaši propustili su priliku da već večeras osiguraju medalju na 14. Svjetskim otočnim Igrama

2628_Rukomet_SiciljaU utakmici protiv Sicilije  imali su uvjerljivo vodstvo početkom drugog poluvremena od čak devet golova razlike, održavali to  sve do 43. minute i onda jednostavno stali. Ponestalo je snage,  pala koncentracija u obrani, neshvatljivo se primalo golove iz polu-kontri i kontri, napravili bezbroj tehničkih grešaka u napadu… Dvije minute prije kraja naši su i pored toga imali dva  razlike, potom promašili sedmerac, da bi borbeni Sicilijanci izjednačili i na kraju mogli čak i pobijediti. U zadnjoj minuti naime imali su igrača više i napad, no uspjeli smo se nekako obraniti i odigrati još jedan nažalost neuspjeli napad. Ostalo je neriješeno 22:22 (15:10).

Šteta naši su platili ceh jutrošnjoj teškoj utakmici sa Korzikom i nedovoljnom broju jačih igrača. Prvo poluvrijeme odigrali su solidno, no kada su ostali bez snage protiv fizički jačeg protivnika igra im se jednostavno rečeno – raspala ! No i ovim neriješenim ishodom nisu nam puno umanjene šanse za osvajanje medalje. Iz dva preostala susreta – sutra sa Madeirom i u subotu sa domaćinima Azorskim otocoma za osvajanje brončane medalje potreban im je i jedan bod ,a u nekim kombinacijama i sa dosadašnjih pet osvojenih bodova mogu doći do trećeg mjesta…

Golove za Korčulu postigli su – Vlašić (5), Stamatović (5), Jurić (4), Čenan (4), Antunović (2), Rkman (1) i Stanišić (1).