Igre otoka na Sardiniji – Drugi natjecateljski dan

CAGLIARI - Drugog natjecateljskog dana na 16. Svjetskim otočkim igrama nastupile su ujutro naše plivačice i plivači na 50 metarskom bazenu, zatvorenom Plivalištu Terramini u Cagliariu u predijelu Pirri.

Na 50 m  slobodno –  Saša Antunović stigao je  12. (28.08) , dok je Vinko Fabris u istoj disciplini bio za nijansu sporiji i  zauzeo 13. mjesto ( 28.10) .

Na 200m  prsno Nikola Pilipović bio je 11. (38.52), a Saša Antunović 13. (40.09) .

Na 100 m leptir Vinko Fabris je sa rezultatom 1.15.98 zauzeo 8. mjesto , dok je Marin Petković na 200 leđno bio 7. ( 2.54.46) .

Plivala je i naša muška štafeta 4×100 m slobodno – nisu se obrukali – dapače, plivali su solidno i zauzeli 7. mjesto ispred plivača Elbe.

Od naših djevojaka plivala je Eliza Fabris 50 prsno8.mjesto sa 40.39,  dok je u istoj disciplini Mirna Stipanović bila 13 (44.38) . Naša  Sanja Klisura pak nastupila je u disciplini 200 leđnobila  10. ( 3.20.17) .

U popodnevnim satima na Atletskom stadionu nastupilo se i dvije  naše  atletičarke. Jelena Šeparović je na 800 metara  zauzela 9.mjesto, dok se Petra Mirošević u disciplini skok u dalj plasirala u finale osvojivši  7. mjesto. U subotu ujutro nastupaju još naši plivači i plivačice, a od atletičara  jedino Tomislav Nadilo koji će  se okušati  u skoku u vis.

Naši “mušketiri”‘  su završili  natjecanje. Tenisači  Frano Jurjević i braća Mažurana pobijeđeni su od kolega sa engleskog otoka Wight rezultatom 0:3. U borbu za medalje idu očekivano oni najjači –  Sardinija, Sicilija, Malta i Wight.

U subotu kasno navečer je svečano  zatvaranje  Igara i dodjela pehara i medalja.  Nadamo se da ceremonija neće biti predugačka, jer nas već u ranim jutarnjim satima nedjelje čeka let za Rim i preko Dubrovnika povratak na Korčulu.