Javni natječaj za davanje u zakup poslovnog prostora u vlasništvu Grada Korčule putem usmenog javnog nadmetanja (licitacije)

Predmet javnog natječaja je poslovni prostor na adresi Obala Vinka Palentina 3. Rok za podnošenje ponuda: do 18. rujna 2026. godine.

KLASA: 372-08/26-01/04
URBROJ: 2117-9-05/12-26-9
Korčula, 03. rujna 2026.  godine

Na temelju članka 6. st. 1. Zakona o zakupu i kupoprodaji poslovnih prostora („Narodne novine“, br. 125/11, 64/15, 112/18 i 123/24 ) i članka 4. Odluke o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora Grada Korčule („Službeni glasnik Grada Korčula“, br. 9/25), gradonačelnik Grada Korčule raspisuje

J A V N I  N A T J E Č A J
za davanje u zakup poslovnog prostora u vlasništvu Grada Korčule putem usmenog javnog nadmetanja (licitacije)

  1. PREDMET JAVNOG NATJEČAJA

1.1. Predmet javnog natječaja je poslovni prostor u tabelarnom prikazu kako slijedi:

Redni broj

Adresa

Broj kat. čestice

Površina

 

Položaj

 

Početna iznos mjesečne zakupnine u eurima(bez PDV-a)

Jamčevina u eurima

Djelatnost, (naziv područja djelatnosti  prema NKD-u 2025)

1.

Obala Vinka Palentina 3

k.č.br 392/3, k.o. Korčula

 

51,00 m2

 

Prizemlje,

820,00

2.460,00

– Uslužne djelatnosti u vezi s vodnim prijevozom

– Uslužne djelatnosti posredovanja u prijevozu putnika

– uslužne djelatnosti posredovanja u prijevozu

– Uslužne djelatnosti u vezi s kopnenim prijevozom

– Usluge u pomorskom prometu

– Prijevoz morem i priobaljem

– Financijske djelatnosti i djelatnosti osiguranja ( Novčarsko posredovanje, Financijske  uslužne djelatnosti, Financijski leasing,  Ostalo kreditno posredovanje,

– Osiguranje

 

1.2. Rok za podnošenje ponuda: do 18. rujna 2026. godine bez obzira na način dostave (poštom ili osobno), na adresu:  Grad Korčula, Trg braće Antuna i Stjepana Radića 1, 20260 Korčula, putem pošte ili osobno.

Javni poziv dostupan je na poveznici.
Ponuda za zakup poslovnog prostora dostupna je na poveznici.